sobota 7. mája 2022

MIKROOBJAVY


Malo to byť, po komplikáciách pri prvom pokuse, už teraz naozaj-naozaj „pristátie" na ostrove Colonsay. Veď čo by sa mohlo pokaziť, počasie vyzeralo fajne, takže loď isto pôjde, ale aj tak vravím deťom, nech sa tešia tak deň pred výletom. 
No a akurát ten deň pred cestou sa tá loď rozhodla tým smerom neplávať, lebo neviem čo, pokazila sa či kieho, tak bola na celý náš ostrov len jedna a teda mala čo robiť sama so sebou a na nejaké výjazdy na miniostrov Colonsay, kde sa nemusí akútne chodiť, nemala čas.
Nuž tak sme išli namiesto toho na Juru, zase a opäť. Pokukali sme „stojace kamene", tých pár usadlostí, čo tam je, pláže a jelene a zasa cez zátoku domov. 
A potom som zasa „náhodne" pri hrabaní sa vo veciach, ktoré so Škotlandom nemajú vôbec nič spoločné, zistila, že priamo na majestátnej Džure niekto z krajiny v centrálnej Ázii s tými kamennými minimonumentami nahral album. Kukám, v ktorom domku tam sa to len to štúdio môže ukrývať. Nuž, aj obehané miesta vedia prekvapiť.  

Ako aj náš ostrov. Dlho sme nabíjali ísť na pláž, ktorá je tak od ruky, no a konečne sme vystihli deň, keď tam neboli všade kravy s mladými. Pláž to je krásna, a tam trochu ďalej za ňou sa doslova otvorilo magické miesto, nad ktorým lietali havrany a kde skaly a skalky majú tváre, nezvyčajné farby a isto aj nejaký príbeh v sebe. Strmé minikopce dookola, smaragdovo zelená voda, krása. Myslím, že to bolo práve tam, kde sme si povedali, že čo keby sme dali nejaký ten kopec s poriadnym výhľadom. A tak aj bolo. Ale neboli to tie Jurové, ale náš tu. O výške 491 m by sa mohlo zdať, že to človek len tak vybehne a zbehne ako oravskú lúku. Ale kdeže, taká naivná som už nebola. Pripravili sme sa, vystrojili sme sa a objavili zas niečo nové. 

zivot v skotsku
Táto nová odroda sa už každoročne pekne rozrastá a rozširuje.
zivot ve skotsku
„Nová pláž"
jak se zije v britanii
Tvár Vikinga v pozadí
zivot v skotsku
Priamo v centre
zivot na ostrove
Mimo centra
zivot na ostrove
Jura
zivot v skotsku
„Hlboká" zelená voda
zivot na ostrove
Výhľad na Juru z našej stranyŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára