O OSTROVE


Islay. 

(číta sa ajla)

Whisky ostrov, ktorý žije hlavne v lete z whisky-turizmu (každoročný Whisky Festival) a v zime hibernuje, lebo musí. Počasie inak nedovolí. V zime, v hlavnom období dažďov, tu bežne hrmí, z oblohy sa sypú krúpy a prichádzajú väčšie či menšie víchrice. 
Veru, keď sa tak fajne oprie vietor z Atlantiku... Tak sa trasú domy aj stromy. 
V lete, v miernejšom období dažďov, aj slnko zasvieti, ale nie príliš často, a o trvalom či veľkom teplom sa hovoriť nedá.

Okrem milých ľudí prevažne hrdej škótskej národnosti tu stretnete hádam taký istý počet oviec, trošku menej chutných kráv a v zime úplne najviac hlučných husí, ktoré sem prichádzajú zimovať zo severu a ničia domácim farmárom polia. 


Ostrov sa dá prejsť autom, autobusmi, pešo alebo na bicykli a môžete si vybrať tri hlavné smery, ktorými sa pustiť, alebo veľa lesných a poľných chodníčkov. Za účastníkov premávky sa považujú aj kravy a ovce, občas aj bažanty, divé kozy a zajace. A keď idú obrovské kamióny naložené whisky alebo ovcami, tak to je lepšie sa hodiť rovno do trávy a v bezpečí prečkať medzi prítulnými kliešťami, lebo cesty sú tu dosť úzke, a na viacerých miestach len jednoprúdové.

Žije sa tu komunitne a bezpečne, každý o každom vie. A hlavne -- nik sa nikam neponáhľa 😁


Jak se zije ve skotsku
Poľnohospodárske safari

Skotska whisky
Aby to nebolo len o kravách, aj kozy dávajú o sebe vedieť.


zivot ve skotsku
Občas aj takto obojnožne, tu človek nikdy nevie, do čoho stúpi a aké to je hlboké

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára