pondelok 20. apríla 2020

OSTROVNE A SUSEDSKY

Narcisy už síce odkvitli, ale stihli sme ešte fotograficky zachytiť tento úplne nový druh. Len jeden-jediný takýto sa objavil v záplave ostatných žltých. Broskynkový, inotvarý. 

                            skotsko zajimavostiTento rok čokovajcia v záhrade hľadala jedna mačka a jedna kravička. Možno aj tie ovce za nimi chceli ísť hľadať a možno aj skúšali preskočiť cez ten spadnutý kus múru, ktorý nám neviem kedy opravia. Neviem, nesledovala som tie ovce až tak, lebo som sa s tými čokovajciami piplala do pol 3 v noci a ráno o 7 som ich išla pomôcť veľkonočnému zajacovi poschovávať, ehm.😅

                             

Počasie je dobré. Každý naokolo búši kladivom a majstruje čosi, a veru aj z nášho dvora sa ozýva buch-buch-tresk-tresk. To bolo tak. Suseda mi naznačila, že ak, tak by jej muž mohol dať namiesto spoločnej jednej strany dreveného plota plot živý. A tým mi vnukla myšlienku, ktorá mi vyriešila už dlhšie trvajúcu dilemu, že teda čo s tým plotom, ktorý si vietor v zime zmyslel dosť ošarpať a ošpatiť. Spontánne mi teda napadlo, že ho proste zvalím a niečo z neho spravím. A tak, keď bol západný kus odvalený, deti zapišťali radosťou, niečo v zmysle slobodaaaaa, a utiekli cez pole do lesa, šťastné, že sú konečne samostatné. 

Ďakujem za ten dobrý nepriamy nápad aj tú rebarboru, ktorú mi nechala pri dverách.
A ďakujem aj za dezinfekciu rúk od druhého suseda, ktorý ako keby vedel, že mi práve došla moja na-všetko alpa. Ako vraví moja starká, keď sa udrieš, máš niečo zapálené, keď proste všetko možné: -- Alpou si porob! --  
A ako keby vedel, že chemikálie doma nepoužívam a vyhýbam sa plastom, a ten vlastnoručne vyrobený mätový sprej doručil v skle aj s "náplňou". Deti si hneď začali viac ruky umývať len kvôli tej vôni. 
Ďalšie ďakujem ide susede, ktorá mojim piškótkam uštrikovala dekoračné srdcká na zavesenie. Oplatili sme, čím sme mohli, tu chlebom, tam medvedím cesnakom, hádam každému na úžitok padlo.
Ďakujem aj za ďalší "cvrkač" na ruky, ktorý zas vyrobila miestna whisky mydlárenička v spolupráci s jednou z páleníc a zadarmo ich rozdistribuovala po celom ostrove.  

Vraví sa, že dobré ploty robia dobrých susedov. Ten jeden sme teda zvalili a druhý je len taký minimúr. Takže to tak poopravím. Ak sú dobrí susedia, netreba ploty až do neba. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára