nedeľa 28. júla 2019

BRIDGEND


Išli sme za letom na Slovensko, a tak hodím len pár fotiek z centrálnej viesky Bridgend (číta sa "bridžend"), ktorá sa skladá z veľa-veľa polí a tým pádom ešte viac kliešťov, z lesov, a tým pádom aj húb, keď je dobrý rok, a z jazier, a tým pádom aj hore bruchom vyskakujúcich rýb.

A bývajú tam aj ľudia. Hlave pre nich je dole v "centre" obchod, pošta, hotel s barom, bowling priamo na zelenej tráve a pumpa. A mimo centra, ale stále v bridžende, bazár a také tie opravárske  a farmárske garáže. A na rozbitom námestíčku, ktoré má potenciál, ale tí, ktorým táto časť ostrova patrí, tam nemienia nič investovať, nájdete práčovňu, fotoštúdio, whisky a pivo obchody, kobercárov a miestnych umelcov.
pamätník na kopci
Pamätník nejakého buditeľa. Väčšinou sú pri ňom kravy alebo ovce, takže aj veľa 💩

Za námestím je obecná záhrada, ktorá je otvorená celý rok a keď tam nie je "vedúca", stačí si nazbierať, čo práve rastie a nechať peniaze v "truhličke".
dedinka Bridgend, jazero Loch Skerrols
Loch Skerrols, v pozadí ostrov Jura
výhľad z Bridgendu na druhú stranu ostrova
Výhľad na Bowmore a Port Charlotte

V Bridgende to celkom žije (nato, že je to len pár domov roztratených kade-tade), ľudia ho vyhľadávajú hlavne kvôli lesom a prechádzkam v nich, dá sa v nich aj celkom dobre zablúdiť a okliešťovať sa.

A hlavne, dá sa v nich pobudnúť aj vtedy, keď vonku prší, poskytujú aký-taký prístrešok. Vedia to aj majitelia psov a preto často nájdeme na zemi 💩. Niekedy aj na strome. Akože zabalené v plaste a zavesené. Najnovšia móda. Tu už nepomôžu ani ospevované gumáky. Možno to niekoho biznisovo inšpiruje a vytvorí sa zase ďalšia zbytočná a určite plastová vec, ktorá nás bude pred takýmito takmer lietajúcimi exkrementmi ochraňovať, dajaký špeci plášť alebo čo. To nevadí, že by bolo jednoduchšie, keby si každý to svoje zahodil...


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára