štvrtok 27. júla 2017

PRÁZDNINOVÉ OMRNČE 1: NA SLOVENSKU V AMERIKE

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
We're all living in Amerika
Amerika, Amerika
 Rammstein, Amerika
Neviem, v ktorom storočí som to počúvala ten Rammstein, ale táto ich pesnička je dnes ešte aktuálnejšia.

A už aj na Slovensku, podľa mojich pozorovaní. Upiekla som síce koláč v júesej štýle, ale to len preto, že recept bol jednoduchý ako celé moje varenie. Inak sa na tento hviezdovopásikavý trend pozerám s údivom. Ideš na jarmok tuto vedľa do dediny a aké balóny sú v ponuke? Zamrznuté princezné, mini-oni a iné kreatúrky, ktoré ani nepoznám a som na to hrdá. Staršia chcela samozrejme onú modrú princeznú. Naj (-vtipnejšie, -horšie?) je, že ten film ani nevidela, ale keďže jej podobizeň je už aj na známkach hádam (si vymýšľam, ale možné je všetko), vie, o koho ide. Ako keby jej to bolo treba, takúto info v hlave nosiť. A ako na potvoru je staršia hnedovlasá a mladšia blond, voda na mlyn. Ale nevadí. Balón nech si má, ten dlho nevydrží. Ale film sa u nás pozerať nebude, ako bolo mužovi mnou oznámené.

On: "Asi by sme si to mohli (či "mali" dokonca povedal??) pozrieť. Všetci o tom hovoria, asi je to dobré."
Ja: "Práve že by sme si to nemali, keď všetci o tom hovoria." (fuj mainstream).
Ja ďalej: "Všetky ženy hovoria o 50 odtieňoch tej farby. Asi by som si to mala pozrieť."
Nastalo ticho. Asi sa mu nepáčil môj feministický tón hlasu.
A odvtedy mám s princeznami  pokoj.

Už mi proste idú na nervy tieto disney-pin-up ženské hrdinky (jediná výnimka: Merida. Skotiš je skotiš). Veľké hlavy. Veľké oči. Veľké vlasy. Nasadené na telíčku o 5 čísel menšom. No ako mimozemšťanky, ozaj. Neriešim si tu svoje komplexy, moje BMI je tesne nad podváhou. O inô mi ide. Nechcem, aby obraz ženy mojim malým ženám formovala nenásytná spoločnosť produkujúca presexualizované superženy. Veď deťom z toho podvedome hrabe.

Len potom príde niekto z rodiny, kto ma až tak dobre nepozná, s prézentom, a tramtadadáá, plastová (môj najobľúbenejší materiál!!!) morská víla istej značky s nevinným výrazom v tvári. S veľkou hlavou, veľkými očami, veľkými vlasmi. A s malým všetkým ostatným. Ach... To už nebude také ľahké sa jej zbaviť, nie je to predsa len taký istý materiál ako balón. Uvidíme ale, koľko vydrží pri našich hračkorozoberačkách, hehe.

Určite za mrnčanie staršej, že ten hrad, na ktorý sme sa vybrali (Likava, ale nechoďte tam, zavretý celý rok 2017, niekto kukol práve tú jedinú neaktualizovanú webovú stránku), nemá strechu, môžu tieto mimozemské princezné. Lebo ona si už predstavovala najlepšie PINK hrad s ozajstnými princeznami.

Dieťa moje, kiežby, tie by aspoň mali normálne hlavy...
2 komentáre:

 1. Popravde, tá móda princezničiek mi neskutočne lezie na nervy. Moja kamarátka ich trefne nazýva disneyovské "k...y" a lezie jej na nervy, keď jej dcére stále kupujú oblečenie a doplnky v tomto motíve. Ja mám našťastie chlapca a tak ho tieto halušky nelákajú. My fičíme, našťastie, na tradičnom Maťkovi a Kubkovi, Víle Amálke, Krtkovi. A jediné, čo má novo povolené je Máša a Medveď, avšak tá má teda od princeznej ďaleko. Inak, na Likave som ešte nebola, ale chystáme sa niekedy. Milujem naše hrady a zámky.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To slovo na "k" je výstižné:D je to fakt na nervy idúce, nudné., až trápne, tieto ružové a disney trendy. Mať dcéry v dnešnej dobe, to dá zabrať, ak nechcem, aby z nich pipky vyrástli. Vysvetľujem, zakazujem, vyhadzujem, lebo inak by ich to prevalcovalo už v tomto veku, veď reklama je perfektne prepracovaná a vie, na koho a čo mieriť.
   My sa už zo dva roky chystáme na Strečno, hádam vyjde konečne budúci rok. A keď budeme staršie, tak aj Starhrad . Hradov a hradov všade po Slovensku rozsypaných :)

   Odstrániť