piatok 28. apríla 2017

ZAČÍNAJÚ DVE "Š"

Tak už oficiálne začala nová (whisky) sezóna. O mesiac sa tu zas bude odohrávať whisky šialenstvo, miestni obchodníci si budú rátať vysoké tržby, reštaurácie budú odmietať hostí s neobjednaným stolom, začujeme i slovenčinu a podľa oblečenia a typu tváre budeme hneď vedieť, z ktorej krajiny turista prišiel. 

 Muž sa pripravuje na kúpu "veľa whisky", ako mi povedal, potom to chce hneď predať. Veď šialenci pokupujú, nebojím sa, že nám ostanú doma na okrasu.
Začala aj škôlka pre staršiu. Teda, tá začala už dávno, ale nejako sa jej tam nepáčilo, tak sme po istom čase skúsili druhú, inde (keďže medzitým sme sa už stihli presťahovať). Škôlky a školy. Zvláštne to inštitúcie. Viem, o čom hovorím, som bývalá pančiteľka. A tu je to ešte zvláštnejšie, že niekto múdry vo vláde vymyslel, aby deti začínali s nasávaním blbosti, pardon, múdrosti, už vo veku 4,5 roka. Hmmm. Ok, je to vše najskôr hravou formou a ok, boli sme pozrieť tú maloškološkôlku, super vybavenie, farebné, kreatívne atď., ale pozorujúc svoje deti, vidím, že sa učia samy. Nemyslím si, že teraz majú obrazne vložiť svoj mozog do rúk múdreho (?) dospelého, ktorý ich naučí, ako to v tomto svete chodí = naprogramuje mozog programami, ktoré sa mu budú prehrávať v hlave dovtedy, kým si neuvedomí, že je to blbosť. Ako z mojich čias napríklad: Korheľkyňa je horšia ako korheľ. Preložené do dnešnej reči: emancipácia v pití alkoholu nemožná. To by tu na ostrove asi neprešlo😁
Nevadí no. Uvidí sa. Je na druhej strane dobré, že sa dá pomerne ľahko vzdelávať dítě své doma. Takže aj o tom to môže byť. Aspoň by mali ľudia o čom rozprávať pár dní. Teraz je to stále len o tých nurseries a school a ách, už je to vlastne len o tom. Nik sa ma už ani neopýta, ako sa mám! No nič. Všetko sa mení, aj small talk...Zivot ve skotsku
Dojmy z jari. Ok,  všetko pučí, ale už by sa mohlo otepliť.

                                              Zivot na ostrove

                                                           Piskotky

                                                           Zivot ve skotsku

                                                           Zivot v skotsku

                                               Zivot v skotsku

2 komentáre:

 1. Asi to školstvo je všade na trt no niekde viac a niekde menej. Je výhodné ak si dieťa môžeš učiť sama doma a hlavne ho prinútiť rozmýšľať vlastnou nie ucitelkynou hlavou. Whiskey nemusím vôbec mi nechutí vôbec netuším čo tí Škóti na nej vidia či chutia ale zas na druhej strane zase by im asi nechutila naša Slivka či Hruška :-). Nádherné fotky nádherný kraj akurát iná mentalita. Avšak to je normálne.
  Inak máš fakt pekný blog len nikde nevidím GFc aby som potom vedela že ti vyšiel nový článok :-).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dakujem za vobec prvy komentar :D mojej skotskej svagrinej napodiv chuti borovicka... (fuj:))
   Hentu vec nastavim, dik za upozornenie

   Odstrániť