štvrtok 26. mája 2016

WHISKY ŠIALENOSTI

Prinášam aktuálne dianie z ostrova. Aj keď len sprostredkovane, lebo som zalezená v jeho strede, kde nedosiahne vôňa whisky zo žiadnej strany. Ale muž pracuje vo whisky bare, takže sme sa včera v noci romanticky bavili o tomto prečudesnom nápoji.

Kúpil tri fľaše, ktoré, ako dúfa, predá za aspoň dvojnásobok zúfalcom, ktorí si práve túto "odrodu" nestihli zaobstarať. Stál na ne hodinu v rade, čo bol ešte rád, lebo niektorí tam čakali aj dve.

Ale to je ešte nič v porovnaní s dneškom, keď sa ľudia združovali pred Bowmore pálenicou už od 2 rána, aby na nich vyšla jedna z 300 (myslím, že toľko, muž mi všetky čísla a štatistiky viackrát spomenul, ale aj tak si to nepamätám, zapamätala som si iba sprievodné prapodivnosti).
Áno, len včera mi došlo, aký je to biznis. Šialený. Drahô je to a ešte na  to treba na hokerlíku hodiny čakať v zime von. Myslela som si, že to len mužskí sú takíto oddaní, ale z fotiek na fejsbuku bolo jasne vidieť, že aj ženy zošaleli. Aj keď asi nemajú tetovania s názvom páleníc a súdkom na rukách. Alebo 600 fliaš v zbierke (tá sa má, tá whisky, isto má svoju vlastnú izbu). A asi by im bolo tiež blbé zaplatiť cca 50 libár za pohárik. Či...???

No tak teda zatiaľ toľko, o vývine whisky záležitostí budem ešte informovať, ak sa dačo interesantné vyskytne. Aj sa toho trochu desím...😅

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára