sobota 28. novembra 2015

VŠADE LEN LIFT A LIFT...

Alebo pár cestovateľských drobnoradostí...
Človek tu síce žije v obmedzenom revíri, ale nacestuje sa dosť, či už hore-dole po ostrove alebo aj zo západu na východ, kde sa za siedmimi horami a siedmimi moriami ukrýva kráľovstvo Glasgowské. Za mojich študentských čias na Slovensku som pri cestovaní do školy zažila kadečo, od za jazdy zlomenej prevodovky v ruke prekvapeného šoféra, cez dymiacu zadnicu busu, po rovno pod nosom ufujazdený posledný prípoj domov. Niet divu, že sa mi vytvorila fóbia z cestovania a hlavne busmi. Aj tu som si tú fóbiu priniesla, ale už som sa jej pod vplyvom okolností aj zbavila. Lebo tu sa cestuje akosi inak. A preto sa mi páčilo a páči, že:

....na busovej stanici ma strážnik batožiny pustí na wc zadarmo, "rengenovo" vidiac tri naplnené mechúre rútiace sa na záchod

... sa na lodi zahlásime ako tí, čo idú z lode na bus, info sa odovzdá šoférovi busu, aby sa vedelo, či netreba poslať druhý bus, lebo na stojáka tu neodvezú nikoho (ach, cesta z uni domov, prestáta na jednej nohe v natlačenom buse...)

... po kvalitnom obvracaní busu našou malou sa jej šofér veselo prihovoril (pričom ja som si myslela, že ma ide vykričať)


... pri nastupovaní a vystupovaní sa nik netlačí a vždy mi chce niekto pomôcť (spomienka na horúce leto na Slovensku, vysoké štádium tehotenstva, jediné niesto v MHD, na ktoré si už-už môj zadok išiel sadnúť, keď tu zrazu veľký ujo, jeho matrixový prešup cez moje telo a už si spokojne sedí a ja stojím...)

... tu na ostrove zastane auto aj v protismere a opýta sa, teda nie to auto, ale posádka, či nechcem odvoz.

... že keď ide hocikto naším smerom na aute, dovezie nám napríklad nákup


... známa Islay wave -- autovodiči v podstate šoférujú len 1 rukou, lebo tou druhou sa stále zdravia či už vodičom alebo chodcom. Milé, ale niekedy je dosť náročné odkývať späť, keď mám na sebe zavesené tašky a deti.

... že keď chcem dať niekomu peniaze za odvoz, povie mi, že nemám byť hlúpa (počkááť, tu by som sa mohla aj uraziť!)

... že aj keď sú busy tu drahé a dosť poriedke, zastavia mi rovno pred domom.

... že viem, prečo šoférom busu poďakujem za odvoz.

2 komentáre:

  1. Pekný článok, ktorý ste tu zdieľali o cestovaní. Váš článok je veľmi informatívny a páči sa mi váš spôsob, ako vyjadriť svoje názory v tomto príspevku. Dobrá voľba pre každého, kto hľadá to najlepšie Turisticke Zaujimavosti na Slovensku, slovakiatraveling.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ďakujem a ďakujem za link na stránku, hodí sa, keď pôjdeme na Slovensko.

    OdpovedaťOdstrániť